Wychowankowie Internatu przyłączyli się do 6 edycji Wielkiej Zbiórki Książek – corocznej akcji organizowanej w całej Polsce. W ramach WZK, w kraju powstaje kilkaset punktów zbiórki książek, do których każdy może przynieść przeczytane przez siebie woluminy.

Odbywają się również wydarzenia czytelnicze z udziałem ambasadorów Fundacji Zaczytani.org oraz wystawy Zaczytanych Ławek w trzech dużych miastach.

Książki zebrane podczas Wielkiej Zbiórki Książek zostają podzielone na książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a następnie trafiają do Zaczytanych Bibliotek, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

W Wielką Zbiórkę Książek angażują się ambasadorzy fundacji, m.in. Mateusz Damięcki, Katarzyna Pakosińska, Joanna Jabłczyńska, Paulina Holtz, Artur Barciś, Joanna Moro, Piotr Witkowski.

Podczas Wielkiej Zbiórki Książek 2020 wychowankowie Internatu zebrali ponad 100 pozycji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Książki zostały przekazane do punktu zbiórki książek Gostyniu, skąd trafią do Zaczytanych Bibliotek otwieranych w szpitalach i innych placówkach oświatowych.