O nas - tekst łatwy do czytania (ETR)

Zapraszamy do przeczytania informacji o Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu w formacie tekstu "Łatwe do czytania".

Gdzie się znajdujemy?

Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu, w skrócie Szkoła, ma siedzibę w Grabonogu 63, gmina Piaski, powiat gostyński, województwo wielkopolskie w 3 budynkach:
1) główny budynek szkolny jest widoczny z drogi;
2) internat, który znajduje się przy budynku głównym szkoły;
3) pawilon szkolny znajduje się w głębi parku.

Czym się zajmujemy?

Jesteśmy szkoła publiczną, ponadpodstawową, kształcimy do pracy w zawodach.

Nauka w szkole jest bezpłatna.

Nauka w szkole umożliwia:
– zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do zdobycia świadectwa ukończenia branżowej szkoły I stopnia, świadectwa ukończenia technikum lub liceum;
– rozwój zainteresowań i talentów,
– przygotowanie do egzaminów zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Kto nami kieruje?

Kieruje nami Dyrektor Szkoły.
Dyrektorowi w pracy pomaga Wicedyrektor oraz kadra kierownicza i inni pracownicy szkoły.

Dostępność architektoniczna:

1. Główny budynek szkoły – Budynek posiada 3 kondygnacje. W budynku odbywają się zajęcia szkolne. Główne wejście do  głównego budynku szkoły znajduje się na południowej ścianie budynku.

Sekretariat szkoły znajduje się parterze. Żeby dojść do sekretariatu szkoły trzeba pokonać dwa stopnie przed wejściem do budynku, pierwszy stopień nie jest wysoki, drugi o normalnej wysokości, oraz cztery stopnie w środku.

Jeśli jesteś osobą na wózku, to musisz wiedzieć, że w budynku nie ma windy ani podjazdu.

Jeśli chcesz przyjechać samochodem, to przed budynkiem znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe, natomiast miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się przed budynkiem pawilonu, który znajduj się niedaleko budynku szkoły.

2. Budynek internatu - budynek posiada 3 kondygnacje. W budynku mieszkają uczniowie. Wejście do internatu jest na frontowej, zachodniej ścianie budynku. Przed wejściem do internatu trzeba przejść dwa stopnie, aby dotrzeć do drzwi wejściowych.

Dyżurka i gabinet kierownika internatu  są na pierwszym piętrze. Schody prowadzące na piętro znajdują się na wprost wejścia. Pokoje rozmieszczone są na pierwszym i drugim piętrze. Budynek internatu jest połączony  przejściem z zabytkowym pałacykiem, w którym jest alternatywne wejście/wyjście do internatu.

Jeśli jesteś osobą na wózku, to musisz wiedzieć, że w budynku nie ma windy ani podjazdu.

Jeśli chcesz przyjechać samochodem, to przed budynkiem znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe, natomiast miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajdują się przed budynkiem pawilonu, który znajduj się niedaleko budynku szkoły.

Pawilon szkolny – Pawilon jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Na parkingu przed budynkiem są cztery miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Przejście z parkingu do pawilonu posiada jeden niewielki próg, a samo wejście do budynku jest pozbawione schodów.

Sekretariat w pawilonie znajduje się na pierwszym piętrze. Można tam dotrzeć szerokimi schodami z poręczą oraz windą schodową.

Inne udogodnienia:

Jeśli jesteś osobą niewidomą lub mającą duże problemy ze wzrokiem – poinformuj o tym pracowników Szkoły. Oni pomogą załatwić Twoją sprawę.

Jeśli towarzyszy Ci pies przewodnik, możesz z nim przyjść do budynku głównego szkoły.

Jeśli jesteś osobą głuchą lub słabosłyszącą możesz skorzystać z tłumacza języka migowego. Tłumacz jest usługą bezpłatną. Chęć skorzystania z usługi tłumacza zgłoś co najmniej 3 dni przed wizytą. W celu ustalenia spotkania skontaktuj się z nami, za pomocą:
• telefon: 65 573 91 46 lub 65 573 91 47
• faks: 65 573 91 53 (fax)
• e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• drogą pocztową na adres: Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu
Grabonóg 63, 63-820 Piaski
podając datę oraz godzinę wizyty w Szkole oraz sposób przekazania informacji zwrotnej.

Po otrzymaniu zgłoszenia Szkoła zapewni pomoc tłumacza języka migowego w terminie wyznaczonym przez osobę uprawnioną. W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia przekazana zostanie informacja o niemożliwości załatwienia sprawy w terminie wskazanym, z wyznaczeniem możliwego terminu realizacji świadczenia lub wskazaniem na inną formę jego realizacji.

Usługa tłumacza języka migowego jest bezpłatna.

Osoba uprawniona ma także prawo do skorzystania, z pomocy wybranej przez siebie osoby, w celu ułatwienia porozumienia się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu sprawy (wybrana osoba powinna mieć ukończone 16 lat).

Praca Szkoły

Szkoła czynna jest w godzinach pracy sekretariatu ZSR. Sekretariat szkoły jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.
 
Chcesz załatwić sprawę w Szkole?

Możesz przyjść do Szkoły i spotkać się z pracownikiem.

Możesz zadzwonić pod numer telefonu: 65 573 91 46 lub 65 573 91 47

Możesz przynieść pismo i zostawić je w sekretariacie.

Możesz wysłać pismo na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Możesz wysłać pismo na adres:
Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu
Grabonóg 63
63-820 Piaski