Drodzy Wychowankowie, każdego roku zwracaliśmy się do Was osobiście. Obecnie jest to niemożliwe. Słowa, które do Was kierujemy niech się spełnią. Pragniemy równiez, abyście miło wspominali czas spędzony w murach Internatu.

- Życzymy Wam prawdziwej radości, której nie daje ani wygoda, ani bogactwo, ani ludzka pochwała – daje ją zrobienie czegoś wartościowego.

- Życzymy Wam, abyście nie zatracili przyjaźni między sobą, gdyż przyjaźń podwaja radości, a o połowę zmniejsza przykrości.

- Życzymy Wam takiej pracy, która sprawi radość i pozwoli żyć dostatnio.

- Życzymy Wam spotkań z takimi ludźmi, którzy będą Was kochać, którzy w chwilach trudnych doradzą Wam odwagi, którzy Was pocieszą, gdy przyjdzie na Was godzina smutku i rozstania.

- Życzymy Wam byście mogli codziennie przeczytać dobry wiersz, wysłuchać chociażby jednej piosenki, zobaczyć wyśmienity obraz i – gdyby to było możliwe – powiedzieć kilka rozsądnych słów.

- Życzymy, by uczucie lęku było bezpodstawne, a nadzieje i oczekiwania spełnione.

- Życzymy, by każdy z Was w nowym środowisku spotkał oddaną bratnią duszę, by zawarta przyjaźń okazała się szczerą i wierną przyjaźnią.

- Życzymy, by słoneczne opiekło Was złoto, by wiatry żywiczne owiały, by wakacyjne przygody i przeżycia ułożyły się w letni, pastelowy pejzaż radości i szczęścia.

Kierownik i Wychowawcy Internatu ZSR Grabonóg