Kadeci klasy III Liceum ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną: bezpieczeństwo publiczne działania policji wzięli udział w dwudniowym „Treningu kompetencyjnym dla klas policyjnych” w Kiekrzu.

Pierwszego dnia kadeci przystąpili do symulowanej rozmowy kwalifikacyjnej o pracę w policji. Po chwili przerwy wszyscy wzięli udział w spotkaniu z policyjnymi psychologami, którzy przybliżyli kadetom sztukę skutecznej autoprezentacji.

Drugi dzień obozu upłynął pod znakiem współpracy z Wyższą Szkołą Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni skierowaną specjalnie dla osób zainteresowanych przyszłą pracą w policji lub służbach bezpieczeństwa wewnętrznego.

Po wysłuchaniu wykładu uczniowie udali się do policyjnego centrum sportowego, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód.

Ostatnim przystankiem było odwiedzenie pierwszego Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa - ŠKODA AUTOLAB. Kadeci wysłuchali cennych uwag, ale także sprawdzili różnego rodzaju symulatory, w tym dachowania i zderzenia.