„Konkurs wiedzy o gen. Józefie Wybickim”, awanse kadetów klas policyjnych, otrzęsiny klas pierwszych, mecze siatkówki i piłki nożnej oraz wspólne grillowanie, tak w „telegraficznym” skrócie można opisać tegoroczny Dzień Patrona ZSR Grabonóg.

Tradycyjnym „Konkursem wiedzy o gen. Józefie Wybickim” rozpoczął się tegoroczny dzień Patrona ZSR Grabonóg. Nasi uczniowie, zanim przystąpili do udzielania odpowiedzi na 16 konkursowych pytań, obejrzeli film poświęcony życiu i działalności gen. Józefa Wybickiego.

Następnie wszyscy udali się do Sali Sportowej ZSR Grabonóg, by wspólnie wziąć udział w uroczystości awansowania kadetów klas policyjnych. Nasi kadeci otrzymali z rąk Dyrekcji oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu awanse na wyższe stopnie. Awanse te są swego rodzaju uznaniem za osiągnięcia uczniów klas mundurowych, za oceny z przedmiotów ogólnych i tzw. „przedmiotów zawodowych”, oceny zachowania oraz udział i reprezentowanie szkoły w uroczystościach lokalnych i wojewódzkich.

Otrzęsiny klas pierwszych to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Podczas otrzęsin uczniowie klas pierwszych w zabawny sposób przedstawiają starszym kolegom i koleżankom swoją klasę. W tym roku wystąpili przed nami uczniowie Techników kształcących w zawodach: technik rolnik, technik weterynarii, technik architektury krajobrazu oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Warto wspomnieć, że otrzęsiny są swoistym, uczniowskim rytuałem „włączenia pierwszaków” w poczet uczniów ZSR Grabonóg.

ZSR Grabonóg, to swego rodzaju „szkoła mistrzów sportu”. U nas uczą się m.in. Mistrzynie Europy Mażoretek oraz Mistrzyni Europy w Boksie. W Dniu Patrona nie mogło zabraknąć więc zmagań sportowych. W meczu siatkówki naprzeciw siebie stanęły drużyny złożone uczniów i nauczycieli, a w piłce nożnej drużyny poszczególnych klas.

Dzień Patrona zakończony został wspólnym grillowaniem. Pyszne kiełbaski z keczupem lub musztardą spożywane w „przepięknych okolicznościach przyrody” grabonoskiego parku są tym, na co nasi uczniowie czekają przez cały rok!