Prawie 200 uczniów świętowało dziś zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu.

Roku, który jak mówiła dyrektor Bożena Ryczkowska, był zarówno okresem wytężonej pracy i nauki, ale także „wyjątkowo trudnym, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym problemom i wyzwaniom”.

- Nadszedł czas podsumowania osiągnięć, których było nie mało. To oczywiście sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Wyniki zawrotnie wysokie i średnie. Może mówić dzisiaj o gali mistrzów - powiedziała także B. Ryczkowska.

Przy okazji wręczenie nagród i wyróżnień uczniom wymieniane były dziesiątki inicjatyw, w których brali oni udział m.in.: warsztaty, programy, projekty, kursy, wycieczki czy spotkania naukowe.

- Każdy z was drodzy uczniowie do swojego CV może dołączyć zdobyte certyfikaty oraz dyploma. Radością napawa fakt, że bardzo pozytywnie oceniają waszą wiedzę oraz umiejętności pracodawcy - przedsiębiorcy powiatu gostyńskiego, w których realizowaliście praktyki zawodowe - podawała dyrektor.

Podziękowano także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób udzielili wsparcia szkole m.in. samorządy, osoby prywatne i inne organizacje.

Na koniec przyszedł czas na „życzenia na wakacje”.

- Za wami miesiące intensywnej pracy, zdobywania wiedzy i ważnych umiejętności. Oceny to dowód waszego zaangażowania w pracę, ale także pracy waszych nauczycieli. Uważnie się temu przyjrzyjcie, zanim rozpoczniecie wakacje. Przeanalizujcie rezultaty swojej pracy, cieszcie się z sukcesów, ale wyciągnijcie wnioski z porażek. Przed wami wakacje, okres wypoczynku i zabawy. Życzę odwagi w spełnianiu waszych marzeń. Mówiąc dzisiaj wszystkim: „do zobaczenia” żywię głęboką nadzieję, że za dwa miesiące spotkamy się pełni sił i energii do dalszej pracy i nauki - podsumowała dyrektor Ryczkowska

Bogdan Bujak, Życie Gostynia

Źródło: http://www.gostynska.pl/artykuly/cieszcie-sie-z-sukcesow-ale-wyciagnijcie-wnioski-z,100969.htm