W środę 24 kwietnia wraz z Panią Dyrektor uczestniczyliśmy w Gali Banku Miłosierdzia organizowanej przez Caritas Poznańską, która odbyła się w Auli Novej przy Akademii Muzycznym w Poznaniu.

Byliśmy otoczeni wspaniałymi osobami, z którymi mieliśmy możliwość porozmawiać, m.in. z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim, Dyrektorem Caritas Polska ks. Marcinem Iżyckim, Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania Jędrzejem Solarskim, a przede wszystkim z wolontariuszami Caritas działającymi na terenie naszej archidiecezji.

Osoby, które przemawiały podczas gali przypominały, że każdy niezależnie od wieku może pomagać potrzebującym, angażować się na różne sposoby w to co wychodzi mu najlepiej.

Zostało też powiedziane, że wolontariusze i darczyńcy Caritas Poznańskiej wspólnie tworzą zgraną całość, sieć naczyń połączonych zdolną do wielkich rzeczy. Przez działalność Szkolnego Koła Caritas w naszej szkole, również wpisujemy się w tę sieć naczyń!

Zostały przyznane statuetki Singnum Caritatis, Witraże Caritas oraz nagrody dla szczególnie zasłużonych działaczy i darczyńców Caritas Poznańskiej.

Galę uświetnił koncert muzyki klasycznej w wykonaniu studentów oraz pedagogów Akademii Muzycznej im. Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu.

Po zakończeniu gali, późnym wieczorem szczęśliwie wróciliśmy do Gostynia.

ks. Michał Kulig COr