W sobotni poranek (6 kwietnia 2019) w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu w ramach Drzwi Otwartych, odbył się X Otwarty Turniej Tenisa Stołowego: „Gram trzeźwo i żyje trzeźwo”.

Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych w zmienionej formule (do 16 lat chłopców, powyżej 16 lat mężczyzn oraz w kategorii niezrzeszeni mężczyzn, jak również został rozegrany mecz o Super Puchar).

Pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy w kategorii do 16 lat. Najlepszym wśród chłopców okazał się Jakub Kubiak, który na co dzień reprezentuje LZS UKS Bodzewo. W zmaganiach w kategorii powyżej 16 lat mężczyzn najlepszym okazał się Wojciech Walencki reprezentujący Wolovia Wołów. W kolejnej kategorii niezrzeszeni najlepszym zawodnikiem okazał się ponownie Piotr Adamczak, z Trzemeszna/k Gniezna. W pojedynku o Super Puchar na przeciw siebie stanęli więc Wojciech Walencki i wcześniej wspomniany Piotr Adamczak. Była to ciekawa konfrontacja umiejętności zawodnika amatora z ligowcem. Po bardzo emocjonującym pojedynku, obfitującym  w wiele ciekawych zagrań, zwycięzcą okazał się Wojciech Walencki, tym samym broniąc tytułu z ubiegłego roku.

Fundatorami nagród rzeczowych byli: Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Gmina Piaski, oraz nagród finansowych Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego - Krzysztof Deutsch  i Marzena Hasińska PPH Serwitech  Bączylas, którym organizator składa serdeczne podziękowania.

Organizatorem oraz sędzią głównym był Zbigniew Klimański nauczyciel z ZSR Grabonogu, a sędzią pomocniczym Marcin Pawlak.

Organizator również na zakończenie wręczył dla Wicestarosty  Powiatu Gostyńskiego – Janusza Sikory, Wójta Gminy Piaski - Wiesława Glapki oraz Członka Zarządu Powiatu Gostyńskiego - Krzysztofa Deutscha, podziękowania za wieloletnią pomoc oraz współpracę przy organizacji turnieju tenisa stołowego.

Zakończenia turnieju oraz wręczenia nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych dokonali: Pani mgr inż. Bożena Ryczkowska Dyrektor ZSR w Grabonogu, Wicestarosta Powiatu Gostyńskiego – Janusz Sikora oraz Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego - Krzysztof Deutsch.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

Kategoria: Do 16 lat chłopców:
1. Jakub Kubiak  - LZS UKS Bodzewo
2. Brajan Skiba  - Piast Poniec
3. Wiktor Majewski - LZS UKS Bodzewo

Kategoria: Powyżej 16 lat mężczyzn:
1. Wojciech Walencki  - Wolovia Wołów
2. Marcin Pawlak  – LKTS  Luvena Luboń
3. Marcin Jankowiak  – LZS  UKS   Bodzewo
4. Krzysztof Deutsch   - LZS UKS Bodzewo

Kategoria: niezrzeszeni mężczyzn:
1. Piotr Adamczak  – Trzemeszno/k Gniezna
2. Szczepan Chlebowski – ZSR Grabonóg
3. Matuszak Adam
4. Grzegorz Dębowski

Super Puchar
1. Walencki Wojciech - Wolovia Wołów