Delegacja ZSR Grabonóg wzięła udział w Rawickim Festiwalu Nauki – XVII Rawickich Targach Edukacyjnych i Targach Pracy, które odbył się 15 marca 2019 r. (piątek) w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie.

Rawicki Festiwal Nauki jest cyklicznym wydarzeniem dedykowanym szeroko rozumianemu doradztwu zawodowemu oraz popularyzującym naukę. W tym roku odbywa się po raz siedemnasty. Każda kolejna edycja ma na celu pomagać młodzieży w wyborze dalszej drogi kształcenia, co nie jest proste w dobie reformy ustroju szkolnego, a także prezentować uczniom w przystępny sposób ciekawostki ze świata nauki. Głównym motywem Festiwalu są Rawickie Targi Edukacyjne i Targi Pracy. W czasie Festiwalu odbywają się ponadto pokazy naukowe dla uczniów. 

Rawickie Targi Edukacyjne i Targi Pracy przeznaczone są głównie dla osób kończących edukację w klasach gimnazjalnych, w klasach ósmych szkół podstawowych oraz dla absolwentów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Bogata oferta Targów Edukacyjnych ma na celu zachęcenie i przekonanie młodych ludzi do wartości uczenia się i poznawania świata, do zdobywania odpowiedniego do swoich predyspozycji  wykształcenia.