Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizowało Narodową Wystawę Rolniczą. Był to przegląd współczesnych osiągnięć, a także pokaz tradycji i dziedzictwa polskiej wsi. Uczniowie naszej szkoły także uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Wystawa była zlokalizowana na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w różnych pawilonach. Pierwszy dedykowany był polskiej żywności wysokiej jakości. Odbywały się tu liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci. Swoje osiągnięcia zaprezentowały między innymi koła gospodyń wiejskich, szkoły rolnicze, urzędy marszałkowskie, organizacje branżowe i gospodarstwa agroturystyczne. Na wspólnym stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, pracownicy tych jednostek odpowiadali  na pytania zwiedzających. Swoje stoisko zaprezentowała także Krajowa Spółka Cukrowa partner wydarzenia.

W następnym pawilonie uczniowie mogli oglądać  ekspozycję prezentującą historyczne i współczesne maszyny rolnicze oraz najnowocześniejsze urządzenia takie jak np. drony wykorzystujące system GPS do aplikowania nawozów podczas upraw. W kolejnym pawilonie  prezentowane były zwierzęta z polskiej hodowli, w tym konie, owce, kozy, króliki, drób oraz bydło ras mlecznych i mięsnych, takich jak holsztyńsko-fryzyjska czy czerwona polska.

Gościem wystawy był prezydent Andrzej Duda.