Dzięki współpracy jaką nauczyciele języków obcych nawiązali z Fundacją Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z dwiema zagranicznymi wolontariuszkami.

Fundacja CAT gości wolontariuszy EVS od 2010 roku. 23 października 2018 r. dwie przesympatyczne studentki z Turcji i Tajlandii w ramach swojej pracy w Fundacji odwiedziły naszą szkołę i opowiedziały o swoich ojczyznach uczniom klas: I LO, II LO, III LO, III TW, III TAK/TR, III TŻ.

Prezentacje wolontariuszek zawierały mnóstwo ciekawostek dotyczących życia w Turcji i Tajlandii. Dziewczyny opowiedziały uczniom ZSR m.in. o tajnikach tureckiej i tajskiej kuchni, atrakcjach turystycznych oraz zwyczajach i tradycjach panujących w ich krajach.

Uczniowie dowiedzieli się jak serwowany jest tradycyjny turecki kebab oraz ile pór roku występuje w Tajlandii. Co więcej, każdy z uczestników spotkania miał szansę zadać wolontariuszkom pytanie oraz nauczyć się kilku zwrotów w języku tajlandzkim.

Spotkanie z wolontariuszkami było niezwykle inspirującą przygodą, pozwalającą uczniom przenieść się choć na chwilę na inny kontynent. Dziewczyny wprowadziły uczniów w świat obcych kultur, pełen magii i tajemnic.