Dubna, Sankt Petersburg, Soczi i Moskwa, to miejsca, które odwiedziła nasza uczennica: Natalia Idczak, podczas swojej podróży po Rosji.

Dubna - jest znana najbardziej z powodu mieszczącego się w niej, zajmującego się badaniami naukowymi w zakresie fizyki, informatyki i radiobiologii. W 2001 uzyskało status „miasteczka naukowego”.

Do Dubnej dostałam się samochodem z Moskwy.

Sankt Petersburg – jest największym po Moskwie ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym Rosji, jednak pod względem odwiedzin turystów przewyższa stolicę. Kilkadziesiąt wysp, na których leży Petersburg, spiętych jest 396 mostami, z których 14 największych jest co noc otwieranych w celu umożliwienia statkom przedostania się na jezioro Ładoga. Z tego względu nazywany bywa Wenecją Północy.

W Sankt Petersburgu byłam w 2016 roku, pojechałam tam pociągiem i spędziłam 5 dni.

Soczi – największy letni kurort w Rosji – położone w Kraju Krasnodarskim, niedaleko granicy z Gruzją. Soczi organizowało w 2014 dwudzieste drugie Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W mieście odbywały się zawody w dyscyplinach „lodowych”, powstały tam też najważniejsze obiekty związane z igrzyskami, między innymi stadion olimpijski, obiekty treningowe oraz centrum prasowe i telewizyjne.

Do Soczi dostałam się pociągiem sypialnianym, a w samym mieście spędziłam weekend.

Moskwa – stolica Federacji Rosyjskiej, największe miasto tego kraju i Europy, z najbardziej znanym zabytkiem: Kremlem.

Do Moskwy udałam się pociągiem na jednodniową wycieczkę.