W sobotni słoneczny poranek 28 kwietnia 2018 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu, odbył się IX Otwarty Turniej Tenisa Stołowego pod hasłem „Gram trzeźwo i żyje trzeźwo”. W zmaganiach wzięło udział 40 zawodników z Poznania, Środy Wlkp., Leszna, Lubonia, Dąbcza, Ponieca, Magdalenki, Krobi, Borku Wlkp., Piasków, Gostynia, Bodzewa., którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych w zmienionej formule (do 16 lat dziewcząt i chłopców, powyżej 16 lat kobiet i mężczyzn, w kategorii niezrzeszeni kobiet i mężczyzn oraz Super Puchar kobiet i mężczyzn).

Pierwsze do rywalizacji przystąpili zawodniczki i zawodnicy w kategorii do 16 lat. Najlepszą wśród dziewcząt okazała się Magdalena Wlazły Środa Wlkp., a wśród chłopców Eryk Sarbinowski, który na co dzień reprezentuje LZS UKS Bodzewo. W zmaganiach w kategorii powyżej 16 lat najlepszą okazała się Paulina Wojciechowska reprezentująca UP Poznań, a w śród mężczyzn Krzysztof Katafiasz reprezentujący Środę Wlkp. W kategorii kobiet „niezrzeszony” najlepsza okazała się Paulina Wojciechowska UP Poznań, a wśród mężczyzn Skibicki Daniel Czachorowo.

W pojedynku o Super Puchar kobiet ufundowanym przez Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Deutscha. na przeciw siebie stanęli Paulina Wojciechowska i Magdalena Wlazły. Natomiast w kategorii mężczyzn spotkali się Krzysztof Katafiasz i Daniel Skibicki. Była to ciekawa konfrontacja umiejętności zawodnika amatora z ligowcem. Po bardzo emocjonującym pojedynku, obfitującym w wiele ciekawych zagrań, zwycięzcą okazał się Krzysztof Katafiasz.

Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Gostyniu, Gmina Piaski, Firma „DAVI” Czachorowo, ZSR w Grabonogu, Krzysztof Deutsch, Firma REHATEAM Gabinet Rehabilitacji i Terapii Manualnej w Gostyniu, Drukarnia REAL, którym organizator składa serdeczne podziękowania. Organizatorem oraz sędzią głównym był Zbigniew Klimański a sędzią pomocniczym Marcin Pawlak.

Zakończenia turnieju oraz wręczenia nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych  dokonali: Wójt Gminy Piaski Wiesław Glapka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Krzysztof  Deutsch oraz organizator Zbigniew Klimański.

Cała impreza stała na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym, stwierdzili uczestnicy turnieju, zapowiadając chęć przyjazdu w przyszłym roku.