Kadeci klasy trzeciej Liceum ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną bezpieczeństwo publiczne działania policji wzięli udział w dwudniowym treningu kompetencyjnym w Kiekrzu pod Poznaniem.

Pierwszego dnia przystąpili do symulowanej rozmowy kwalifikacyjnej o pracę w policji. Był to sprawdzian umiejętności autoprezentacyjnych, które szczegółowo oceniała komisja. Tego dnia odbyły się również indywidualne rozmowy z psychologami. Jak się okazało, był to jeden z najlepszych punktów treningu, ponieważ uczniowie zostali podbudowani, zmotywowani, a nie jeden z nich rozwiązał swój problem.

Drugiego dnia kadeci odwiedzili Wyższą Szkołę Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, gdzie uczestnicząc w wykładach, poczuli się jak „prawdziwi studenci”.

Ostatnim przystankiem było odwiedzenie pierwszego w Polsce Interaktywnego Centrum Bezpieczeństwa „Škoda Autolab”. Jako młodzi kierowcy, kadeci wysłuchali cennych uwag, ale także sprawdzili się na symulatorze dachowania, zderzenia, a także na innych podobnych urządzeniach, by być świadomym niebezpieczeństw, na jakie narażeni są kierowcy w czasie jazdy.