9 marca 2016 r. w Krobi odbył się Powiatowy Turniej w piłce siatkowej dziewcząt w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

W zawodach wzięły udział reprezentacje szkół: ZSOiZ Krobia, ZSO Gostyń i ZSR Grabonóg. Po zaciętych i wyrównanych meczach z kompletem zwycięstw do Finału Rejonowego awansowała szkoła z Grabonoga.

Turniej Rejonowy okręgu leszczyńskiego odbył się z kolei 18 marca 2016 roku w Starych Oborzyskach koło Kościana. W zawodach spotkały się drużyny: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Jutrosina, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Nietążkowa, Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Wolsztyna oraz Zespół Szkół Rolniczych z Grabonoga.

Dziewczyny spisały się rewelacyjnie i mimo osłabień związanych z kontuzjami wygrały wszystkie mecze, które przebiegały systemem „każdy z każdym”. Dzięki temu awansowały do Finałowego Turnieju Mistrzostw Wielkopolski, który odbędzie się w dniach od 7 do 8 kwietnia 2016 roku w Poznaniu.

Drużynę ZSR Grabonóg tworzyły: Jagoda Ratajczak, Olga Kaźmierczak, Weronika Dąbrowska, Angelika Gubańska, Weronika Humerska, Aleksandra Grzelczak, Weronika Mrozek, Joanna Borowczyk, Sylwia Marciniak, Joanna Madajczyk. Opiekunem zespołu jest Mirosław Ziemski.