W sobotę 19 marca 2016 rok w godzinach od 9 do 14 w Zespole Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu po raz kolejny odbyły się Drzwi Otwarte.

Przybyli gimnazjaliści wraz ze swoimi rodzicami, rozmawiając z uczniami i nauczycielami, mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, poznać zasady rekrutacji oraz – co najważniejsze – zwiedzić pod opieką starszych koleżanek i kolegów wszystkie budynki szkoły, wejść do interesująco zaaranżowanych na tę okazją klas i pracowni, dotknąć zgromadzonych tam pomocy naukowych.

Oprócz tego na wszystkich gości czekały także inne, równie ciekawe, atrakcje przygotowane przez społeczność ZSR w Grabonogu. Wszyscy, a szczególnie fani maszyn rolniczych, mogli uczestniczyć w szkolnym AGRO-SHOW – obejrzeć ogromne ciągniki zgromadzone na parkingu przed pawilonem udostępnione przez firmy: AGROMEP i Agro-Tom oraz rodziców uczniów,  a także wziąć udział w turnieju precyzyjnego manewrowania ciągnikiem: „Crazy Traktor”. Zobaczyć można było również pokaz musztry „grabonoskich” policjantów, którzy składnym szykiem maszerowali po terenie szkoły.A w prosektorium nauczyć się anatomii zwierząt pod czujnym okiem przyszłych techników weterynarii i ich wykładowców. Zainteresowani kierunkiem technik architektury krajobrazu mogli podziwiać pięknie zaaranżowany roślinnością korytarz szkolny, a także obejrzeć sprzęt, dzięki któremu nasi architekci dbają o park. Z kolei fani tenisa stołowego z zaciekawieniem obserwowali turniej, jaki odbywał się na sali gimnastycznej. Promowana była także kampania „Drugie Życie” dotycząca transplantacji narządów pod hasłem „Masz dar uzdrawiania”. Spotkać można była także żołnierzy z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Wielkopolska Samodzielna Grupa Ochotnicza „Warta” Obwód Gostyń.

Chodzenie po „grabonoskim parku” i zwiedzanie jego atrakcji wzmogło głód przybyłych gości. O to, żeby go ujarzmić, zadbali przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych, którzy wraz z opiekunami przygotowali pyszne przekąski. Serwowana była również grillowana kiełbasę i chleb ze smalcem. A po obiedzie pobyt osłodzić można było znakomitym ciastem w szkolnej kawiarence.

W tak przyjaznej atmosferze dobiegły końca tegoroczne „Drzwi otwarte” w ZSR w Grabonogu.

Za pomoc w przygotowaniu Drzwi Otwartych 2016 w ZSR w Grabonogu dziękujemy: uczniom i ich rodzicom, firmom AGROMEP w Piaskach Wilkp., Agrotm w Pogorzeli, Centrum Ogrodniczemu Julita Iwona Dziedzic, Centrum Ogrodniczemu Nowaccy – Brzezie, panu Robertowi Czubowi dyrektorowi Muzeum Ziemi Gostyńskiej w Gostyniu, Grupie Rekonstrukcji Historycznej Wielkopolska Samodzielna Grupa Ochotnicza „Warta” Obwód Gostyń, firmie Jan-Mar w Piaskach Wlkp., Klubowi Motocyklowemu „Wolni Jeźdźcy” w Piaskach Wlkp., Piekarni Andrzej Marszałek w Gostyniu, Sołtysowi Wsi Grabonóg, pani Małgorzacie Szubie, Stacji Paliw Andrzej Gorwa Marian Majsnerowski w Piaskach Wlkp.