W dniu 30 maja 2017 w Zespole Szkół w Krzywiniu odbył się XIV Wielkopolski Konkurs Teologiczny. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Katarzyna Waleńska i Dorota Kordus z klasy I TŻ/TAK.

Tegoroczna edycja konkursu miała przypomnieć uczniom o tym jak ważna w życiu powinna być dla nas postawa bezinteresownej troski o drugiego człowieka oraz świadczenie uczynków miłosierdzia względem najuboższych. Stąd patronem i bohaterem konkursu był św. Brat Albert Adam Chmielowski.

Uczniowie musieli w tygodniach poprzedzających zmagania konkursowe zapoznać się z życiorysem świętego oraz jego twórczością artystyczną. Z tych zagadnień komisja konkursowa utworzyła test, z którym w ciągu 45 minut musieli zmierzyć się uczniowie.

Niestety reprezentantkom naszej szkoły nie udało się zająć czołowych miejsc. Ale zdobyły doświadczenie, które mamy nadzieję, będzie procentowało w kolejnych latach.