Tegoroczna noc muzeów zbliża się wielkimi krokami. Już w sobotę 20 maja 2017 roku uczestnicy „Pasjonującej Nocy Muzeów” będą mogli odwiedzić 11 punktów w Gostyniu i w Grabonogu. Motywem przewodnim tej majowej nocy będą pasjonaci i hobbyści. Tradycyjnie na aktywnych odwiedzających, którzy będą zbierać pieczątki, przygotowano loterię. Nocną zabawę zakończy o godz. 23.40 Fireshow, a po nim losowanie nagród.

W tym roku do gostyńskiej nocy muzeów włączy się Muzeum w Grabonogu, które rozpocznie imprezę o godz. 18.00. Na uczestników poza zwiedzaniem, czekać będzie wiele atrakcji, a chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnego autobusu. Pierwszy kurs z dworca autobusowego  wyjedzie o godz. 17.45 (powrót zaplanowano o godz. 19.15), drugi kurs o godz. 19.45 (powrót zaplanowano o godz. 21.15).

O godz. 18.30 z ul. Sportowej w kierunku Rynku wyruszy kawalkada motocykli i zabytkowych pojazdów. Będzie je można spotkać m.in. na ul. Starogostyńskiej, Poznańskiej, Przy Dworcu, Towarowej, Mostowej, Powstańców Wlkp., Sądowej, Wrocławskiej, Olejniczaka i Kościelnej.

10 punktów zlokalizowanych w Gostyniu otwartych zostanie dla zwiedzających o godz. 19.00. Wtedy też ruszy sprzedaż kart w loterii. Karty będzie można kupić w 3 punktach – w gminnym stoisku na rynku, w muzeum i bibliotece. Uczestnicy będą musieli zebrać 8 stempli, by wziąć udział losowaniu atrakcyjnych nagród. Do wygrania w tym roku m.in. bon upominkowy o wartości 750 zł na wycieczkę, tablety, karnety na basen, siłownie czy do kina.