23 marca 2017 r. uczniowie klas I Technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik oraz I Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii odwiedzili Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu oraz gostyńskie Muzeum.

Zapoznali się z funkcjonowaniem czytelni, zasadami wypożyczeń. Chętni otrzymali karty zapisu do biblioteki. W galerii „W ramach” ,mieszczącej się  a pierwszym piętrze, obejrzeli również wystawę  „Niewidzialni”, która powstała po warsztatach tańca dla niewidomych. Jej autorami są młodzi twórcy: Andrzej Dobosz i Jarek Piekarski. Bohaterowie zdjęć to niewidomi tancerze, uczestnicy kursu. Fotografujący starali się uchwycić ich radosną, ale i odważną próbę osiągnięcia swobody w „widzącym świecie”.

Po wizycie w bibliotece uczniowie udali się do Muzeum, gdzie zapoznali się ze zbiorami dotyczącymi dziejów Gostynia i okolic. W sali wystaw czasowych młodzież obejrzała wystawę plastyczną, przygotowaną przez poznańską Grupę Artystyczną „Strefa wyobraźni”. Na ekspozycji znalazły się obrazy, grafiki, fotografie i rzeźby.