Dnia 7 marca, po 40-minutowej wędrówce ścieżką rowerową dotarliśmy do firmy „AGROMEP”, gdzie w ramach programu „ALBATROS” realizowaliśmy zajęcia praktyczne.

Na placu powitał nas pan Tomasz Polak, współorganizator programu oraz pracownicy firmy. Pan Polak przedstawił ogólny zarys działalności programu oraz jego założenia. Zapoznaliśmy się także z zakresem działalności firmy oraz możliwością  współpracy w ramach zajęć praktycznych, praktyk zawodowych, czy pracy po ukończeniu szkoły.  Obejrzeliśmy bogatą ofertę maszyn i urządzeń rolniczych zgromadzonych na placu.

Tematem przewodnim była jednak budowa i zasada działania ciągników oraz ładowarek rolniczych. Uczniowie klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik rolnik  pracowali w dwóch grupach. Jedna realizowała zajęcia z wykorzystaniem ciągników, druga w tym czasie pracowała z ładowarką, po czym nastąpiła zmiana.  Uczniowie mieli możliwość samodzielnie wypróbować sprzęt, porównać go z tym, na którym pracują, pomagając rodzicom w gospodarstwach.

Zajęcia obserwował i nagrywał założyciel nowego portalu pod nazwą okiemrolnika.pl, który ukaże się niebawem w sieci Internet.

W drodze powrotnej nikt już czasu nie mierzył. Po tak dużej dawce powietrza i wysiłku wszyscy udali się do szkolnej stołówki.