Już wkrótce na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu powstanie nowe boisko. Wielofunkcyjny obiekt do użytku będzie oddany najprawdopodobniej wczesną jesienią. To już drugi po ścieżce rowerowej Gostyń - Grabonóg projekt społeczności szkolnej, który otrzymał wsparcie z funduszu obywatelskiego.

Boisko (o wymiarach 24 na 44 metry), z nowym oświetleniem i „trybunami”, będzie mieć nawierzchnię poliuretanową. Będzie ono dostosowane do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenis ziemny. Cały obiekt zostanie ogrodzony piłkochwytami.

Budowa obiektu w ramach budżetu obywatelskiego ma kosztować blisko 400 tys. zł. Co warto podkreślić zadanie otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki - Koszt boiska jest planowany na 395 tys. zł. Z funduszu obywatelskiego szkoła otrzymała kwotę 200 tys. zł, kolejne 200 tys. zł. zostało pozyskane przez Wydział Oświaty, który przygotowywał projekt do Ministerstwa.

W godzinach  od 7 do 15 boisko będzie wykorzystywane przez uczniów podczas zajęć wychowania fizycznego. Natomiast popołudniu będzie wykorzystywane przez mieszkańców internatu oraz wsi.

Prace przy budowie boiska wykonywane będą we wrześniu, a cała inwestycja trwać będzie od 2 do 3 tygodni. W pierwszej kolejności konieczna będzie jednak rozbiórka starego obiektu, która wiązała się będzie z rozbiórką obecnej płyty asfaltowej oraz uregulowaniem stosunków wodnych pod powstającym obiektem.