„Jeśli jest ci zimno, herbata cię ogrzeje. Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi. Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi” - William Gladstone.

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez herbaty, jej smaku i aromatu. Herbata to napój, który wszyscy uwielbiają i piją nie tylko do wszystkich posiłków. Każdy ma swój ulubiony rodzaj, który ceni najbardziej ze względu na jego szczególne właściwości. Jednak niewiele osób zapewne wie, że herbata poza niezwykłymi walorami smakowymi i aromatycznymi ma także właściwości lecznicze.

W środę 15 grudnia w Internacie świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Herbaty. „Dzień Herbaty”, to stosunkowo młode święto, dlatego postanowiliśmy, go uczcić w ciekawy sposób. W temat wprowadził nas film, o historii herbaty, kultury picia jej w różnych krajach i sposobach jej parzenia.

Następnie degustowaliśmy różne rodzaje herbat  popularnych na naszym rynku, jak i zdrowotnych miętowej czy rumiankowej. Największym powodzeniem cieszyła się herbatka zimowa. Jest to  herbata z miodem, imbirem, cytrusami i aromatycznymi dodatkami. Jest to idealny napój na rozgrzanie po powrocie ze spaceru albo na wieczorny seans filmowy.