Nieodłącznym elementem świąt jest dekorowanie domów. W końcu co kojarzy się nam z Bożym Narodzeniem bardziej niż żywy zapach choinki, migoczące lampki czy skarpetki mikołajkowe nad kominkiem?

Jako że internat jest naszym drugim domem, nie mogliśmy zapomnieć o jego przystrojeniu i stworzeniu cudownego i domowego klimatu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wszystko wyglądało jak najlepiej i przywodziło na myśl ten magiczny czas.

Niektórzy spośród nas – mieszkańców internatu - do tego wyzwania podeszli bardzo poważnie i przez dłuższy czas na zajęciach z szycia przygotowywali świąteczne ozdoby. Na początku wykonaliśmy formy potrzebne do wykroju skarpet. Następnie wykrawaliśmy je z materiału i zszywaliśmy je.  W ten sposób powstały dwadzieścia cztery kolorowe skarpety, które utworzyły kalendarz adwentowy.

Tak wykonane ozdoby powiesiliśmy na korytarzu w internacie, by cieszyły oczy wszystkich mieszkańców. Te małe szczegóły z pewnością umilą każdy grudniowy dzień i czas oczekiwania na Boże Narodzenie.