16 listopada uczniowie klasy trzeciej Technikum kształcącego w zawodzie technik weterynarii wraz z opiekunami: panią Dyrektor Agnieszką Sadzką i Anną Zielińską udali się do Wrocławia na Uniwersytet Przyrodniczy oraz do zoo.

W pierwszym etapie wycieczki uczniowie odwiedzili Uniwersytet Przyrodniczy na wydziale weterynaryjnym, gdzie została przedstawiona oferta studiów oraz wykład na temat wirusów i chorób pasożytniczych, które możemy sobie "przywieźć jako dodatkową pamiątkę" z egzotycznych wakacji, prowadzony przez dr. Jarosława Paconia z Zakładu Parazytologii, podczas którego poznali bliżej sposoby zakażenia się min. takimi chorobami tropikalnymi jak: malaria, pełzakowica, gorączka krwotoczna, denga, leiszmanioza trzewna i skórna oraz choroba Chagasa

Po zakończonym wykładzie uczniowie zostali oprowadzeni po katedrach wydziału. Po katedrze Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych oprowadzał lek. wet. Marek Bykowy, który zaprezentował podziemia, w których znajdowały się pomieszczenia z takimi zwierzętami jak drób, ryby, ptactwo oraz prosektorium.

Kolejną Katedrę Chorób Wewnętrznych z Kliniką Kotów, Psów i Koni zaprezentował dr hab. Marcin Jankowski, oprowadzając i opowiadając o znajdującym się w klinice sprzęcie oraz zwierzętach. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przeprowadzanie badania węzłów chłonnych u konia, zobaczyć, jak działa maszyna do endoskopii oraz poznali nowe możliwości sprzętu do USG, który pozwalał również na sprawdzenie elastyczności tkanek.

W trzeciej Katedrze Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich wraz z lek. wet. Marią Eberhardt uczniowie zostali oprowadzeni po gabinetach, gdzie zapoznali się z różnorodnym sprzętem do inseminacji zwierząt.

W ostatniej Katedrze z Kliniką Chirurgii uczniowie zobaczyli badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej psa. Zwiedzili także sale operacyjne dla małych i dużych zwierząt oraz poznali sposoby transportu i zabezpieczania dużych zwierząt po operacji. Mieli również okazję zapoznać się i pobawić z pieskami mieszkającymi w klinice.

Po zakończeniu zwiedzania wydziału weterynarii na Uniwersytecie uczniowie wraz z opiekunami udali się do zoo, zwiedzając słynne Afrykarium i Oceanarium.