Po okresie lockdownu i zamknięcia Internatu w nowym roku ruszyły tradycyjne zajęcia w Internacie. Mieszkańcy biorą również udział w akcjach charytatywnych oraz spędzają czas na wspólnej zabawie. 

 

Zajęcia krawieckie

Po czasie lockdownu w internacie ruszyły zajęcia z szycia. Tę cenną umiejętność nabywają przyszłe panie domu. Tym razem skupiły się na wykonywaniu wykrojów dekoracji, które zostaną wykorzystane przy różnych okazjach. Niewątpliwie przyczynią się one do upiększenia wnętrza i nadania mu ciepłej, domowej atmosfery.

 

Dzień ten musiał być obchodzony z przytupem…

Po czasie izolacji i nauce zdalnej zaczęliśmy doceniać chwile, które dane jest nam spędzić razem.

Staramy się celebrować każde święto. Tak też było w przypadku organizacji Dnia Chłopca w internacie. Przygotowania rozpoczęłyśmy już z tygodniowym wyprzedzeniem od układania życzeń, przyozdabiania słodkich prezentów i obmyślania scenariusza. I tak przygotowane mogłyśmy zacząć obchody święta 29 września. Nasi mężczyźni musieli stawić czoła wielu wyzwaniom, które dla nich przygotowałyśmy. Sprawdziłyśmy ich umiejętności sportowe i wytrzymałość, talenty muzyczne, językowe i manualne. W czasie dość wyrównanej rywalizacji nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy. Uroczystość zakończyła się wręczeniem słodkich upominków wraz z życzeniami

 

Zbieramy kasztany dla Zuzi!

Zbiórka kasztanów to kolejna akcja do której przyłącza się społeczność Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Także w Internacie ruszamy z akcją zbierania kasztanów dla Zuzi! Dochód ze sprzedaży kasztanów w całości zostanie przekazany na konto Zuzi.