Od kilkunastu tygodni rodzina małej Zuzi ze Smogorzewa wraz z zaangażowanym sztabem wolontariuszy walczy o zdrowie tej małej mieszkanki naszego powiatu. Zuzia choruje na SMA i by żyć potrzebuje najdroższej terapii świata – koszt leczenia, a tym samym jej zdrowia i życia wyceniono na ponad 9 mln zł.

W walkę o zebranie potrzebnych pieniędzy zaangażowała się i nasza szkoła. Uczniowie ZSR podzielili się tym co mieli w swoich domach. Przeprowadzono zbiórkę ubrań i obuwia w ramach akcji „Szafowanie” i przybito „Piątkę dla Zuzi” tzn. zebrano datki pieniężne w poszczególnych klasach.

8 września na w centrum Gostynia odbył się jeden z finałów prowadzonych działań, którego gościem i ambasadorem stał się Michał Wiśniewski, wokalista zespołu Ich Troje, który pojawił się wraz ze swoją fundacją „Po pierwsze”. W ramach finału została podsumowana zbiórka odzieży używanej, maskotek, obuwia, czyli „Szafowanie dla Zuzi”, na którą przekazaliśmy zebrane w szkole dary.

Dziękujemy społeczności wsi Grabonóg za włączenie się do akcji. Dziękujemy również wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom.

To jeszcze nie koniec działań w naszej szkole dla Zuzi.

C.D.N.