W dniach 23–24 maja 2025 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach odbył się finał centralny XLVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (OWiUR). W wydarzeniu wzięli udział najlepsi uczniowie z całej Polski, rywalizując w ośmiu blokach tematycznych, w tym w bloku weterynaria.
Z dumą informujemy, że uczennica Kinga Rolnik reprezentująca szkołę zajęła II miejsce w bloku weterynaria, osiągając jeden z najlepszych wyników w kraju. Jej sukces jest wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania, a także wsparcia ze strony nauczycieli i opiekunów, którzy przygotowywali ją do tego prestiżowego konkursu.
Olimpiada składała się z części teoretycznej oraz praktycznej, sprawdzających zarówno wiedzę, jak i umiejętności zawodowe uczestników. Wysoki poziom rywalizacji oraz zaangażowanie wszystkich uczestników świadczą o rosnącym znaczeniu edukacji rolniczej i weterynaryjnej w Polsce .
Gratulujemy uczennicy i życzymy dalszych osiągnięć oraz powodzenia w przyszłych wyzwaniach edukacyjnych i zawodowych.