W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Poznania. Tak rozpoczęła się wakacyjna przygoda... 

Głównym punktem programu był udział Wielkopolskim Kongresie Pamięci Narodowej pod hasłem "Historia mówi przez pokolenia". To pierwsze takie wydarzenie w naszym regionie, podczas którego było można udać się do strefy edukacyjnej i nowych technologii, na debaty historyczne, wystawy multimedialne, pokazy filmowe, warsztaty oraz na wiele innych atrakcji. Organizatorzy rozmawiali o czynie zbrojnym Wielkopolan m.in. podczas Powstania Wielkopolskiego oraz zaangażowaniu w odbudowę odradzającej się Rzeczypospolitej. Przypominali dramatyczne lata II wojny światowej oraz doświadczenie okupacji i włączenia naszych ziem w granice III Rzeszy Niemieckiej. Przywołali lata powojenne i komunistyczne zniewolenie, heroizm robotników podczas Czerwca 1956 oraz poświęcenie mieszkańców Zielonej Góry w roku 1960 - zmagania Wielkopolan i Lubuszan w drodze do roku 1989.

Popołudniowy deszcz pokrzyżował plany, ale dla naszych uczniów nie ma rzeczy niemożliwych. Kreatywnie zorganizowane okrycia przeciwdeszczowe pozwoliły na kontynuowanie wycieczki.

Ostatnim punktem programu był udział w koncercie „Demostacja 2024” , który odbył się w KontenerART. Tego wieczoru występowała "NEODYM - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów z Wielkopolski( Gostynia) , artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości.

Zmęczeni uczniowie, ale zadowoleni wrócili do domów. To był bardzo udany dzień!