W dniach 5 – 7 czerwca 2024 r. uczniowie klasy II technikum kształcącym w zawodzie technik analityk i technik drukarz uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa. 

To właśnie w Krakowie, dawnej stolicy Polski przenieśliśmy się w czasie, do okresu legendarnego króla, który miał kłopoty ze smokiem, do czasów panowania różnych królów, do miejsc, w których Żydzi osadzili się w Krakowie, aż w końcu wróciliśmy do czasów współczesnych, do Krakowa, który tętni życiem i przyciąga turystów z całego świata. Zobaczyliśmy wiele wspaniałych zabytków, spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami miasta i poznaliśmy jego historię. Nie tylko Kraków był celem naszej wycieczki. 

Pierwszego dnia, w drodze do stolicy Małopolski, udaliśmy się do Ojcowskiego Parku Narodowego. Park ,choć niewielki, zalicza się do najpiękniejszych parków narodowych w Polsce. Podziwialiśmy malowniczą Dolinę Prądnika, zwiedziliśmy Jaskinię Łokietka, przeszliśmy do Bramy Krakowskiej, podziwialiśmy Kaplicę na Wodzie, Maczugę Herkulesa i dziedziniec Zamku w Piaskowej Skale. Piękne krajobrazy, unikalna fauna i flora, zabytkowe zamki i ruiny zrobiły na nas duże wrażenie. 

W drodze powrotnej do domu zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. Magiczny spacer labiryntem solnych korytarzy pozwolił nam odkryć tradycję i historię kopalni. Podziwialiśmy prawdziwe cuda wykonane w soli: m.in. wspaniałe kaplice zdobione solnymi rzeźbami i płaskorzeźbami, żyrandole, urokliwe podziemne jeziora oraz dawne narzędzia górnicze. Najbardziej zachwycił nas wystrój wydrążonej w XIX wieku kaplicy św. Kingi. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Długo będziemy wspominać czas spędzony w magicznym Krakowie i jego okolicach.