7 listopada młodzież klas 2 i 4 technikum wyruszyła na wycieczkę do Poznania. W programie wyjazdu znalazły się: zwiedzanie Muzeum Brama Poznania, multimedialnej wystawy malarstwa Vincenta van Gogha oraz wystawy Versace Retrospective.

Uczniowie mieli możliwość poznać początki państwa polskiego oraz historię wyspy katedralnej przedstawioną w nowoczesny sposób z wykorzystaniem multimediów i światła.
 
Następnym punktem wyprawy było udanie się na Van Gogh Multi-Sensory Exhibition. Wystawa ta zawitała do Poznania po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak Los Angeles, Nowy Jork, Dubaj, Berlin czy Paryż. Największe dzieła Vincenta van Gogha  zostały zaprezentowane w jednym miejscu i nowoczesnej formie dzięki technologii Digital Art 360. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 młodzież oglądała tętniące kolorami płótna. Ściany oraz podłoga przemieniły się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości artysty. Do multimedialnego „spektaklu” twórcy wykorzystali korespondencję Vincenta van Gogha do jego brata Theo. Listy artysty odzwierciedlały jego poglądy na świat i samego siebie, co pozwalało dokładniej poznać jego życie. Wystawę dodatkowo wzbogacała nastrojowa i odpowiednio dobrana muzyka oraz głos aktora Roberta Gulaczyka, który wcielił się w postać van Gogha w znanym filmie z 2017 roku. Wszystko to spowodowało, że widz znalazł się w wewnętrznym świecie malarza, mógł docenić kunszt artysty i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża czy Arles, gdzie powstały jego arcydzieła.
 
Na zakończenie uczniowie udali się do Starego Browaru i tam w Galerii na Dziedzińcu oglądali wystawę Gianni Versacego. „Opowieść” tej wystawy skupiała się wokół ubrań, pokazując armię wystylizowanych manekinów w oryginalnych projektach, wypożyczonych z prywatnych kolekcji. Młodzież miała możliwość przechadzać się w tym kolorowym tłumie, poddając się atmosferze i jednocześnie podziwiać detale i konkretne rozwiązania mistrza z najsłynniejszych jego kolekcji z lat 90. XX wieku.
 
Różnorodność programu wycieczki i bogactwo doznań spowodowały, że każdy z uczestników wrócił do domu zadowolony.