W przedostatnią środę roku szkolnego, klasy Technikum kształcącego w zawodzie technik analityk, w ramach zajęć praktycznych odwiedziły firmę Martin Bauer Polska Sp. z o.o. w Witaszyczkach.

Na początku uczniowie wysłuchali krótkiej prezentacji, która miała na celu przedstawienie czym zajmuje się owa firma. Następnie mogli spróbować naparów z różnych ziół oraz owoców, np. herbate z hibiskusa czy z guarany itd. Wychowankowie, podzieleni na dwie grupy, zwiedzili produkcję firmy, magazyny oraz laboratoria fizyko-chemiczne. Mogli tam zobaczyć jak zioła są oczyszczane z insektów i innych zanieczyszczeń oraz jak posortowane są zapasy na magazynach.

Później udali się do laboratoriów, w których pokazano jak przeprowadzane są badania, od momentu pobrania próbki. Zobaczyli jak przeprowadza się chromatografię cienkowarstwową na specjalistycznych maszynach. Pod mikroskopem mogli oglądać jak wyglądają poszczególne struktury oraz porównać je do określonych norm. Na koniec uczniowie w ramach zabawy mieli okazję odgadywać nazwy różnych roślin po ich wyglądzie i zapachu.

Serdecznie dziękujemy Firmie Martin Bauer za tak miłą gościnę.