Uczniowie klas drugi ZSR w Grabonogu 12 czerwca br. uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym poświęconym profilaktyce w zakresie próchnicy zębów wśród młodzieży.

W murach naszej szkoły gościliśmy Prof. dr hab. n. med. Karolinę Gerreth Kierownika Katedry Stomatologii Dziecięcej, Kierownika Zakładu Stomatologii Grup Ryzyka Katedry Stomatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, która przybliżyła młodzieży statystykę z ostatnich lat w Polsce choroby próchnicowej  wśród młodzieży w wieku 15 plus.

Mowa była jak dbać o swoje zęby, jakie są czynniki wpływające na zdrowie, ile jest cukru w wypijanej coca coli, energetykach? Czy istnieją środki słodzące nie powodujące próchnicę zębów?  Jakie zwyczaje i uzależnienia mogące mieć zły wpływ na stan zdrowia jamy ustnej wyeliminować? W ramach projektu 16 uczniów poddano badaniu stomatologicznemu wraz z pisemną informacją o stanie jamy ustnej ze wskazaniem do ewentualnych potrzeb leczniczych. Ponad to na wrzesień zaplanowano kontynuację tego projektu wśród młodzieży klas pierwszych.

PAMIĘTAJ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE ZĘBÓW JEST W TWOICH RĘKACH.