W dniu 31 maja 2016 roku na stadionie miejskim w Borku Wlkp. odbyła się III Powiatowa Lekkoatletyczna Spartakiada  Dzieci i Młodzieży. Do rywalizacji stanęło ponad 600 młodych zawodników ze szkół powiatu gostyńskiego.

W zmaganiach lekkoatletycznych rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych gmin powiatu gostyńskiego. Podczas spartakiady łącznie rozegrano 76 konkurencji. Przez kilka godzin młodzi ludzie rywalizowali w takich dyscyplinach lekkoatletycznych jak - biegi, skok w dal, czy rzut piłeczką palantową. Najlepsi zostali uhonorowani medalami.

W tym roku tytuł "Najlepszej gminy w powiecie" zdobyła gmina Gostyń, natomiast nasza szkoła w kategorii szkół ponadgimnazjalnych powiatu gostyńskiego zajęła 3 miejsce.

Dużym dorobkiem medalowym w konkurencjach indywidualnych mogą pochwalić się uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych z Grabonogu. Dwudziestoosobowa reprezentacja szkoły zdobyła 3 złote medale (Weronika Dąbrowska z klasy II LO- rzut piłeczką palantową, Katarzyna Puślecka z klasy II TŻ– bieg na 600m, Paulina Domaniecka z klasy I LO- bieg na 100m), 4 srebrne medale (Michał Durak z klasy I LO- bieg na 1000m, Oskar Strzałkowski z klasy I LO- skok w dal, Dominik Suchora z klasy II TW – rzut piłeczką palantową i Anna Przybylak z klasy I TŻ- skok w dal) oraz 5 brązowych medali (Eryk Staszak z klasy II LO- bieg na 400m, Sandra Szotkiewicz z klasy II LO- bieg na 100m. Joanna Pasieracka z klasy I LO- bieg na 200m, Weronika Szymańska z klasy II LO- bieg na 200m i Zuzanna Paterek z klasy I TŻ- skok w dal). Również dobre 3 miejsce zajęła nasza sztafeta na dystansie 4x400m.

Opiekunowie reprezentacji z Grabonogu Pan Mirosław Ziemski oraz Pan Rafał Twardy jednoznacznie potwierdzają, że na wyrazy uznania zasługują wszyscy reprezentanci naszej szkoły, których wyniki w konkurencjach indywidualnych dały tak wysokie 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych.

W III Powiatowowej Lekkoatletycznej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży naszą szkołę reprezentowali: Weronika Dąbrowska, Katarzyna Puślecka, Paulina Domaniecka, Michał Durak, Oskar Strzałkowski, Dominik Suchora, Anna Przybylak, Eryk Staszak, Sandra Szotkiewicz, Joanna Pasieracka, Weronika Szymańska, Zuzanna Paterek, Dawid Wojciechowski, Mikołaj Brycki, Adrian Szankowski, Aleks Zaremba, Adam Śmigiel, Błażej Wesołek, Zofia Szlachetka, Agnieszka Przybylak, Dominika Szewiało.