Technik masażysta zajmuje się przede wszystkim wykonywaniem różnego rodzaju masażu, obejmującego różne części ciała. Typ masażu, sposób wykonania czy zastosowanie dodatkowych przedmiotów (np. kamieni) oraz preparatów, zależy od problemów z jakim boryka się dany pacjent.

Technik usług kosmetycznych przeprowadza diagnozę kosmetyczną oraz wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej (zachowawczej), leczniczej i upiększającej w obrębie twarzy i całego ciała oraz zabiegi fizykoterapeutyczne. ... Sporządza i stosuje środki niezbędne do wykonywania zabiegów kosmetycznych.

Technik usług fryzjerskich, zwany teraz coraz częściej stylistą fryzur jest osobą, która zawodowo zajmuje się układaniem fryzur zgodnie z życzeniem klienta. W pierwszej kolejności doradza wybór odpowiedniej fryzury, dopasowanej do kształtu twarzy klienta i jego kolorystyki lub proponuje odpowiednie modyfikacje.

Opiekun osób starszych to zawód, który w dużym uogólnieniu polega na zapewnieniu opieki nad starszą osobą. Zakres obowiązków jest tutaj uzależniony przede wszystkim od stanu zdrowia podopiecznego, jego wieku, ale i w zależności od miejsca zatrudnienia. Jednakże głównym zadaniem jest pomoc w codziennym życiu.